• Kıvanç Gümüş

  Harika bir yazı tebrik ederim. Böyle yazıların devamını diliyorum sizden.

 • ismail yildiz

  Kullanıcıyı kayıt edebilmek için bir kaç bilgiye ihtiyac duyuyorum en onemlilerinden biride kullanıcının email adresi bunu alabilmek için ne yapmam gerekiyor ?

  • Merhaba,

   Rest API’de account/verify_credentials kullanarak kullanıcının login sonrası bilgilerine ulaşabilirsin. Fakat Twitter, üyelerinin email bilgisini vermiyor. Bunu şimdilik alabilmen mümkün değil.

 • Omer

  Dosyayı indirdikten sonra tek işlem consumer key,consumer secret ve oauth callback değerlerini değiştirmek mi acaba.Çünkü ben kendime göre değiştirdiğimde açılan tek şey Twitter connect yazısı oluyor yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekürler.

  • Merhaba Ömer,

   Haklısın. Kod içerisinde Twitter Connect yazısına link vermeyi unutmuşuz. Aşama 5’de bunu düzelttim. İlgin için teşekkürler.

 • Arkadaşlar yeni dosyada hala hatalar mevcut, düzelltiğim hataları buraya ekliyorum bu şekli ile çalışıyor.

  callback.php de 17. satır 20. satırı header(‘Location: callback.php’);
  Şeklinde değiştirin..

  Connect phpde 35. satırı echo ‘Twitter Connect‘; şeklinde değiştirdiğinizde sıkıntısız bir şekilde kullanabileceksiniz,

  Saygılarımla, Erdem UZUN

  • Merhaba Erdem,

   Yazı üzerinde iliştirdiğim projede herhangi bir yanlışlık olabilme ihtimaline karşın inidirip test ettim ve herhangi bir problem göremedim.

 • Sabri

  Yazının başında “Framework’lerden soyutlanmış bir örnektir” yazıyor. Fakat çalıştırdığım zaman Zend Framework’ün “Controller not found” hatasını alıyorum. Benim kaçırdığım nokta nedir acaba?
  Teşekkürler..

  • Evet herhangi bir framework’e bağlı değil. Herhangi bir framework’e bağlamadan tek baiına bir proje olarak çalıştırıldığında bu görülebilir. Buradan indirdiğin dosyaları Framework yapısına uygun olmayan şekilde entegre etmen durumunda Framework’ün Controller yapısına uymayacaktır.

 • ömer

  peki bunda bana sormadan auto login gibi birşey yapabılırmiyiz abrahamın sdksında x_auth_username password gibi şeyler var sanrım bunlarla yapılıyor bunun hakkında bi bilginiz varmı

  • Merhaba,

   XAuth sadece web disi(desktop, air, mobile) ortamlarda izin verilen bir authentication yontemidir. Bunun icin Twitter size izin vermelidir. Uygulamayi yaparsiniz ve Twitter onayina sunarsiniz. Onlarda size uygulamaniza ozel XAuth iznini acar.

   Sormadan auto login islemi sadece tek kullaniciya izin verilen bir islemdir. Bunun icin Twitter uzerinden bir PIN’e sahip olup bu PIN ile sabit bir access token degeriyle auto login yapabilirsiniz.

 • hasan

  kardeşim helal olsun ellerine sağlık lakin sana bir şey soracam kaç gündür uğraşıyorum bulamıyorum. bir başkasına nasıl tweet atabilrirm kendi hesabımdan ? bunu bana açıklarmısın şöyle birşey yapmak istiyorum bir input düşün twitter a login olan kullanıcılar sabit bit twit adresine tweet atacak o inputa yazarak. api ile yaptım fakat user token sabit twitter adresine ait oldugu için her seferinde twitleri sanki o yazmış gibi gözüküüyor. umarım anlatabilmişimdir. sitenin takibindeyim

 • ömer

  selam güzelanlatmışsın eyvallah auto login olayı bende merak ediyorum uygulamadan kendi hesabıma özel pin aldım acces token acces token secret bunları consumer key yerıne yazınca calısmıor nereye yazabiliriz başka ?

 • herhangi bir sayfada
  $content = $connection->get(‘account/verify_credentials’);
  kullandığım zaman kod çalışmıyor. sayfa boş olarak gözüküyor.
  bu satırı sildiğimde hata oluşmuyor. login işlemi başarılı bir şekilde bitiyor ancak kullanıcının ismini görüntüleyemiyorum.

 • esat

  Merhaba,
  en acıklayıcı anlatımı burda buldum ancak verdiğiniz kodlar da bir sıkıntı var galiba çünki verileri geri döndüremiyor. yani herşey yolunda gidiyor fakat index.php dönüldüğünde merhaba diyip kalıyor twitter namesini çekemiyor kodun sizde calıstıgına eminmisiniz ?

 • gunclgl

  index.phpyi tetiklediğimde doğrudan connect.php sayfasına gidip şu hatayı veriyor.Sorun ne olabilir, yardımcı olabilirseniz sevinirim..
  Call to undefined function curl_init() in C:\wamp\www\microdebates\Twitter\twitteroauth\twitteroauth.php